دست به کار شوید (37) - جاکتابیِ سبز!

1392/01/30 14:00
موضوع: هدیه و تزیینات ، تفریح و سرگرمی ، کاردستی ،


تمام چیزی که برای کاردستیِ این هفته نیاز دارید، یک تخته چوب، چند شیشه‌ی مربا و تعدادی گیاه است. در ادامه‌ی مطلب، روش کار را از روی توضیحات و عکس‌ها دنبال کنید تا یک جاکتابی و گلدان‌های ابتکاریِ کنارش را در خانه داشته باشید.

وسایل لازم:
1- یک تخته چوب
2- تعدادی شیشه‌ی مربای دهانه‌باز با اندازه‌های متفاوت
3- دریل
4- چسب قوی


مراحل کار:
ابتدا تخته چوب را به اندازه‌ی دلخواه ببُرید. سپس درهای فلزیِ شیشه‌های مربا را به پشت روی جاهای مناسبی از تخته چوب بگذارید و شیشه‌ها را روی درها برگردانید. نیازی نیست شیشه‌ها را بپیچانید تا درها بسته شوند. در این مرحله تنها می‌خواهیم از مناسب بودنِ محل قرار گرفتنِ درها روی چوب مطمئن شویم.


وقتی کاملا از جای قرارگیریِ درها مطمئن شدید، شیشه‌ها را برداشته، به کمک دریل، سوراخی کف درها و داخل تخته چوب ایجاد کنید و درها را به چوب محکم کنید. حالا با هر گیاهی دوست دارید، به اضافه‌ی میوه‌های کاج یا گوی‌های کریستالی و هرچیز زیبای دیگری، شیشه‌ها را پر کنید و به طور برعکس، شیشه‌ها را روی درها قرار دهید و ببندید. سعی کنید سنگ‌های زیبا یا میوه‌های کاج را نزدیک به درِ شیشه قرار دهید تا پس از برگرداندن، این اشیاء در کف گلدان قرار بگیرند.


حالا جاکتابیِ گلدان‌دارِ شما آماده‌ست. می‌توانید از آن به عنوان یک دکور سبز استفاده کنید و کتاب‌ها یا هر وسیله‌ی تزئینی دیگرتان را روی این قفسه‌ی چوبی قرار دهید و تمام مجموعه را جای مناسبی در خانه بگذارید.


هر از گاهی، درِ شیشه‌های مربایتان را باز کنید و گیاهتان را کمی آبیاری کنید!

نظرات: نظر
برچسب‌ها: کاردستی ، دست به کار شوید ، گلدان ، گیاه ، سبز ، کتابخانه ،


 

 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات