سخنی با مخاطبان آیدیاز

1391/10/30 13:00
موضوع: یادداشت سردبیر ،

یکم. 900

حدود یک سال و نیم از شروع فعالیت سایت گذشت و حدود نهصد مطلب روی سایت رفت یعنی به طور متوسط و با ارفاق روزی دو مطلب؛ با تمام کاستی‌هایی که ما می‌دانیم و شما بهتر می‌دانید این آمار خوبی برای به روزرسانی است. در این خصوص بد نیست بدانید که مهمترین انگیزه برای ادامه‌ی کار سایت، علاقه به موضوع، احترام به مخاطب و اعتقاد ما به سودمند واقع شدن این فعالیت بوده است.

دوم. رشد سایت

در ماه‌های ابتدایی فعالیت، آیدیاز با روزانه حدود 200 بازدید و گاه کمی بیشتر به حیات خود ادامه داد و امروز به لطف علاقه‌مندان و دوستان خود و بدون هیچ هزینه‌ای برای تبلیغات، بیش از 4000 بازدید مستقل روزانه ، حدود 2000 مشترک ایمیلی و فیدخوان، حدود 1600 مشترک فیسبوکی و صدها مشترک در شبکه‌های اجتماعی دیگر دارد که اتفاق عزیزی است. طی چند روز گذشته آیدیاز با ارتقاء رتبه در رنکینگ جهانی به جمع دویست‌هزار سایت برتر جهان از نگاه الکسا پیوست.

سوم. ایرادها

با همه‌ی این توفیقات بر کسی پوشیده نیست که آیدیاز نواقصی دارد و یکی از مهمترین ضعف‌های سایت قطعاً طراحی کاربردی آن است که مشکلاتی را به ما و شما تحمیل می‌کند. در پیام‌ها و نامه‌هایتان به مشکلات متنوعی اشاره کرده‌اید از جمله:

-          باز نشدن عکس‌های سایت در بعضی از روزها

-          کندی بازشدن بخش نظرات

-          سرویس امتیازدهی ابتدایی و نامأنوس

-          نبود امکان ارتباط آسان کاربران با مدیریت و یا با دیگر کاربران

-          مرور سخت آرشیو

-          ...

ایرادهای دیگری را هم به فراخور کیفیت و کمیت مطالب به ما گوشزد کرده‌اید که جای خوشحالی و تشکر دارد. از آنجایی که آیدیاز یک بنگاه اقتصادی و درآمدزا نیست و فعالیت گردانندگان آن به خاطر علاقه به مقوله‌ی ایده و خلاقیت و نشر آن است، بی‌تفاوت نبودن مخاطبان نسبت به اشکالات سایت کمک شایانی است به رفع این کاستی‌ها. متقابلاً ما هم به زعم خود سعی کردیم تا هیچ نامه‌ای بدون پاسخ نماند و اگر برای هر مشکلی دلیلی وجود دارد بدون پنهان‌کاری برای مخاطب توضیح دهیم.

چهارم. طراحی سایت

از همان ابتدای فعالیت همیشه حرف این بوده که طراحی جدید سایت در راه است! ولی متاسفانه کماکان مستأجر همان خانه‌ی اول مانده‌ایم (باز خدا را شکر که صاحب‌خانه (میهن‌بلاگ) برای این اجاره‌نشینی طلب ندارد). از شما پنهان نماند که حتی یکبار طراحی گرافیکی و معماری جدید به طور کامل انجام شد ولی به مرحله‌ی کدنویسی نرسید. موانع مختلفی پیش رو بوده که قصد شکافتن آن‌ها را ندارم ولی مهمترین آن نبود وقت کافی برای پرداختن درخور به آیدیاز و طراحی آن بوده است. به هر حال این روزها یک تلاش دیگر برای طراحی سایت شروع شده است که امیدواریم تا عید نتیجه‌ای مطلوب داشته باشد. در این باره هم تقاضا داریم تا نقطه نظرات خود را درباره طراحی ظاهری، کاربردی و ... به ما برسانید.

پنجم. همکاری

در آخرین نظرسنجی مفصلی که حدود دو ماه پیش انجام شد و حدود 300 نفر در آن شرکت داشتند بسیاری ابراز علاقه کرده بودند تا به روش‌های گوناگون با آیدیاز همکاری داشته باشند. زمینه‌های همکاری و توضیح مختصری در ادامه می‌آید شما می‌توانید در هر زمینه با ما تماس برقرار کنید تا هماهنگی انجام شود:

-          ارتباط با صنعت: آیدیاز سعی دارد تا پلی باشد میان ایده‌پردازان و صاحبان صنایع، از این رو اگر در کار تولید هستید یا کسی را می‌شناسید به فکر باشید که آیدیاز در محدوده موضوعات روی سایت آمادگی همکاری دارد. (جهت هماهنگی بیشتر ایمیل بزنید)

-          تهیه‌ی مطلب: بسیاری از شما طی وبگردی‌هایتان به سایت‌ها و ایده‌های جالبی بر‌می‌خورید که مناسب انتشار در آیدیاز است. اگر این ایده‌ها در سایت‌های ایرانی منتشر نشده‌اند برای ما بفرستید تا به نام خودتان در سایت منتشر شوند. همچنین این امکان در طراحی جدید سایت اضافه خواهد شد که مخاطبین فعال به نویسندگان دائم سایت ملحق شوند.(جهت هماهنگی بیشتر ایمیل بزنید)

-          تبلیغ و معرفی سایت: آیدیاز تاکنون بودجه و درآمدی برای معرفی فعالیت خود به دیگران نداشته و تنها از طریق حمایت مخاطبان و معرفی‌های آن‌ها شناخته شده است. این روند به کمک شما ادامه خواهد داشت ولی اگر سایت، مجله، روزنامه و کلا رسانه‌ای می‌شناسید که امکان معرفی آیدیاز را دارند با ما تماس بگیرید.

-          کمک‌های دیگر: مهمترین عامل رشد هر مجموعه‌ای بهره بردن از ایده‌های متنوع است. قطعا این به معنای تایید هر ایده‌ای نیست ولی جهت بهبود فعالیت سایت و خانواده بزرگ آیدیاز تنوع ایده برای فعالیت راهگشا خواهد بود.

 

در پایان از این که نوشته‌ی بنده را تحمل کردید عذرخواهی می‌کنم و از اینکه آیدیاز را می‌خوانید و دنبال می‌کنید سپاسگزارم.

با احترام ـ مدیر گروه آیدیاز
نظرات: نظر
برچسب‌ها: یادداشت سردبیر ،


 

 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic