دست به کار شوید(4)- گل رُز بسازید

1390/08/13 09:00
موضوع: تفریح و سرگرمی ، کاردستی ،


هوا کاملاً دونفره و پاییزی شده! برگ‌های زرد و نارنجی پاییز، ریخته‌اند کف خیابان که ما رویشان راه برویم و صدای خش‌خش‌شان را بشنویم! یک‌عالمه برگ هم هنوز روی شاخه‌های درخت‌ها هستند و  به کارِ کاردستی این جمعه‌ی ما می‌آیند: با برگ‌های خوش‌رنگ و زیبای پاییز، یک دسته گل رُز بسازید! روش کار را به همراه عکس‌ها در ادامه ببینید.

وسایل لازم:
1- تعدادی برگ قرمز یا نارنجی درختان پاییز (برای هر شاخه گل، 10برگ لازم است.)
2- چند شاخه‌ی نازک درخت
3- نوار چسب سبز رنگ
4- قیچی


برگ‌هایی را انتخاب کنید که نرم باشند اما کاملاً خشک باشند. برگ‌ها باید به راحتی شبیه تصویر زیر خم شوند. یکی از کوچکترین برگ‌ها را بردارید و سمتِ رنگیِ آن را به داخل خم کنید. تمام گوشه‌های برگ را همین‌طور به داخل خم کنید تا کاملاً بسته شود. چیزی شبیه همان کاری که با برگِ مو انجام می‌دهید تا دلمه را بپیچید!حالا برگ دوم را بردارید و برگِ بسته‌بندی‌شده‌ی اول را داخلش قرار دهید و سعی کنید لبه‌های برگ دوم را روی اولی بیاورید و آن را خوب بپیچید.به همین ترتیب سراغ برگ‌های بزرگ‌تر بروید و یکی‌یکی آن‌ها را دورتادور برگ اول بپیجید تا کم‌کم گل رز شما شکل بگیرد. به خاطر داشته باشید که هنگام پیچیدن برگ‌ها باید مدام گل را بچرخانید تا گلبرگ‌ها دورتادورِ گل قرار بگیرند.

وقتی به تعداد کافی گلبرگ ساختید، ساقه‌های برگ‌ها را آهسته به هم تاب بدهید( دور هم بپیچانید) و نوار چسب سبزرنگ را دور آن بچسبانید. از کمی پایین‌تر، شاخه‌ی درخت را به عنوانِ ساقه‌ی گلتان با چسب بچسبانید.

گل رز شما آماده‌ست! با برگ‌هایی که باقی مانده، هر تعداد دیگر که دوست دارید گل رز بسازید و همه را داخل یک گلدان قرار دهید!نظرات: نظر
برچسب‌ها: پاییز ، برگ ، گل ، رز ،


 

 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات